Twój koszyk jest pusty!
Польский Русский Українська
Witaj nieznajomy, zaloguj się lub załóż konto.

Krople dlia oczy Taufon Tauryn - katarakta, urazy - Leczy wzrok Tauryna

Krople dlia oczy Taufon Tauryn - katarakta, urazy - Leczy wzrok Tauryna
Model: Taufon Darnica
Dostępność: 2 - 3 Days
zł24
Ilość:  
   - LUB -   

            Taufon 10 ml

 

Tauryna - Teraz tylko za 24  zł
                   Taufon (Ukraina)

Tauryna - Porównaj ceny

 

 

 

Substancją czynną kropli do oczu taufon-darnitsa jest Tauryna (kwas 2-aminoetanosulfonowy). Ten warunkowo wymienny β-aminokwas zawierający siarkę powstaje w organizmie ludzkim w oparciu o metabolizm metioniny i cysteiny i jest dostarczany z pożywieniem.

 

W szczególnie wysokich stężeniach tauryna znajduje się w komórkach tkanek pobudliwych i tkankach narażonych na stres oksydacyjny (ośrodkowy układ nerwowy i siatkówka oka, a także leukocyty, komórki mięśni gładkich i kardiomiocyty).

 

Tauryna odgrywa ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych: uczestniczy w cytoprotekcji i regulacji apoptozy; wykazuje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, utrzymując homeostazę komórkową w stanach ostrego i przewlekłego stanu zapalnego/stresu oksydacyjnego.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tauryna

 

 

Tauryna jest zmiataczem wolnych rodników i skutecznym inhibitorem generowania reaktywnych form tlenu; wzmacnia ekspresję i aktywność enzymów antyoksydacyjnych, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa, katalaza i peroksydaza glutationowa, zapobiega ich uszkodzeniom; poprawia stan i funkcję mitochondriów, przywracając aktywność łańcucha oddechowego i zwiększając syntezę ATP.

 

Tauryna stabilizuje błony komórkowe; uczestniczy w regulacji objętości komórek i moduluje zawartość innych osmolitów, w tym wewnątrzkomórkowego stężenia wolnego wapnia; niezbędny w procesach immunomodulacji, a także metabolizmu glukozy; istnieją dowody na działanie tauryny jako neuroprzekaźnika i neuromodulatora.

 

Tauryna moduluje fosforylację białek i sygnalizację w komórkach, reguluje układ ubikwityna-proteasom oraz procesy autofagii. Zgłaszano zmiany, w których pośredniczy tauryna, w zawartości czynnika transkrypcyjnego.

 

Tauryna znajduje się w dużych ilościach w siatkówce, ciele szklistym, soczewce, rogówce, tęczówce i ciele rzęskowym. Najwyższe stężenie tauryny odnotowuje się w fotoreceptorach siatkówki. Tauryna hamuje procesy LPO wywołane ekspozycją na światło. Zawartość tauryny w siatkówce ma kluczowe znaczenie dla rozwoju fotoreceptorów i żywotności komórek zwojowych, a także jest niezbędna do zapobiegania rozwojowi procesów neurodegeneracyjnych i innych stanów patologicznych w tkankach oka. Niedobór tauryny wiąże się z uszkodzeniem neuronów siatkówki.

 

Specyficzne działanie tauryny po wkropleniu do oka jest widoczne w tkankach oka. W przypadku stosowania w dawkach terapeutycznych lek praktycznie nie dostaje się do krążenia ogólnoustrojowego.

Wskazania

 

  • Dystrofia rogówki i siatkówki (w tym abiotrofia tapetoretinalna); jaskra otwartego kąta (w ramach kompleksowej terapii); zaćma (wiek, cukrzyca, pourazowa, popromienna); urazowe uszkodzenie rogówki (w celu stymulowania przywrócenia integralności tkanek)

Zastosowanie: 

Miejscowo dla dorosłych. przed zabiegiem wkraplania podgrzej rurkę do 37 ° C (trzymając ją w dłoni).

Zaćma: 2-3 krople 2-4 razy dziennie przez 3 miesiące. Powtarzaj co 1 miesiąc.

Uraz oka: 2-3 krople 2-4 razy dziennie przez 1 miesiąc.

Dystrofia siatkówki, penetrujące uszkodzenie rogówki: 0,3 ml 4% roztworu podaje się podspojówkowo raz dziennie przez 10 dni. Kurs powtarza się po 6-8 miesiącach.

Jaskra otwartego kąta: 2-3 krople do worka spojówkowego 2 razy dziennie (20-30 minut przed zastosowaniem kropli tymololu do oczu). Czas trwania leczenia jest indywidualny (ustalony przez lekarza).

 

 

 

 

 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Back to Top