Żel Wiśniewskiego
Żel Wiśniewskiego – to dobry środek antyseptyczny, który ma w swoim składzie olej rycynowy, smołę i kseroform.
Wskazania: Działanie lecznicze żelu zależy od miejsca jego zastosowania. Preparat jest wykorzystywany dla usunięcia zapalenia przy ropniach i czyrakach, usuwa nawet zapalenia w miejscach intymnych, a także wysusza skórę przy trądziku, regeneruje skórę przy popażeniach, odmrożeniach i odleżniach.
Zastosowanie żelu: Żel Wiśniewskiego można wykorzystywać przy leczeniu zakrzepowego zapalenia żył i żylnych owrzozdzeń nóg. Dla leczenia kończyn dolnych należy nakładać bandaż nasączone żelem, mocując go bandarzami na nogach. Przy poparzeniach opaski z żelem pozwalają uniknąć nieprzyjemnych blizn i sprzyjają regeneracji skóry. Po to należy nakładać bandaż na urażone części i trzymać do tej pory, dopóki żel nie wyschnie. Następnie należy zmienić starą opaskę na nową.
Zgodnie z komentarzami użytkowaników, Żel Wiśniewskiego pomaga również przy problemach ginekologicznych. Przy zapaleniach dobrze pomagają czopki nasączone żelem. Przy pomocy żelu można się też pozbyć pryszczy. W tym celu należy przyłożyć nasączony żelem bandarz na problemną część skóry. Należy trzymać taką opaskę przez kilka godzin. Dla pełnego oczyszczenia skóry ową procedurę należy powtarzać dwa razy na tydzień.
Postać produktu: Preparat jest produkowany w formie żelu Wiśniowskiego i balzamicznego mazidła. Tuba – 40 gram
Zalecenia (Żel Wiśniewskiego w postaci balzamicznego mazidła): Najczęściej żel jest stosowany przy medycynie chirurgicznej. Taka popularność jest związana z efektywnością preparatu i z brakiem szkody, którą może nanieść żel. Istnieje pogląd, że żel jest niezbędny w każdym domu, dlatego powinien być w każdej apteczce.
Wskazania: przy różnego typu czyrakach, chorobach naczyń krwionośnych kończyn dolnych, obrzękach, odleżniach i odmrożeniach, zapaleniu naczyń chłonnych i limfadenicie, zarostowym endarterycie, zakrzepowym zapaleniu żył, łuszczycy, żylakach i owrzodzeniach troficznych.